Wykorzystanie systemow WMS e-commerce

Wykorzystanie systemów WMS (Warehouse Management Systems) w branży e-commerce

Jak pewnie się domyślasz, branża e-commerce jest bardzo konkurencyjna i trzeba skupiać się na sprzedaży, marketingu oraz na związanych z tymi dziedzinami kosztach Jeżeli nie zainwestujesz wystarczająco dużo czasu w sprzedaż i marketing, twoja konkurencja Cię wyprzedzi, a przez to będzie CI trudniej dalej się rozwijać. Zwiększenie zysków pozwoli Ci zainwestować więcej czasu i środków w sprzedaż i marketing, co umożliwi Ci dalszy rozwój.

Wysoka konkurencyjność w branży e-commerce nie pozwoli Ci podnieść cen produktów. W tej branży jest klika niezbędnych kosztów operacyjnych. Dwa główne to zaopatrzenie i koszty operacyjne. Nie możesz tak po prostu, bez zastanowienia, zmniejszyć swoich kosztów operacyjnych. Jest jednak kilka sposobów na zwiększenie zysku – jeden z nich to wprowadzenie zintegrowanego systemu zarządzania magazynem (WMS – Warehouse Management Systems), który poprawi wydajność Twojego magazynu.

Wydajny System WMS to droga do sukcesu

System WMS pozwala, firmom w branży e-commerce, zdobyć dokładne informacje na temat:

– stanów magazynowych

– statusu zamówienia

– statusu wysyłki

Od momentu połączenia systemu WMS z Twoim sklepem internetowym, i innymi systemami, przestaniesz sprzedawać ponad stan. Dobry system zarządzania magazynem wysyła dokładne informacje o stanie magazynowym do platform sprzedażowych. Dzięki szczegółowym informacjom o zamówieniach możesz usprawniać swoje prognozy i uzupełniać zapas towaru.

Dodatkowo, Twoi klienci na bieżąco będą otrzymywać informacje o statusie zamówienia – dobra obsługa klienta to zadowolony klient.

Sklepy internetowe mogą więcej zaoszczędzić, jeżeli są w stanie efektywnie zarządzać swoimi środkami oraz zasobami ludzkimi. System WMS jest jednym z systemów które rzeczywiście pomagają w prowadzeniu sklepu online. Nie ograniczaj się do systemu WMS, w którym możesz jedynie skanować kody kreskowe i pilnować stanów. System WMS który wybierzesz powinien podnosić wartość twojej firmy.

Wybór systemu WMS idealnego dla twoich potrzeb

Wybór idealnego systemu zarządzania magazynem nie jest prosty. Będziesz musiał zastanowić się które funkcje są niezbędne dla Ciebie i Twojej firmy. Czy wiesz jakich funkcji szukać w oprogramowaniu magazynowym? Systemy różnią się między sobą funkcjonalnościami.

Niedługo przekonasz się, że cena nie jest podstawowym czynnikiem przy wyborze systemu WMS. Drogi system zarządzania magazynem może nie być tym najlepszym dla Ciebie, lub nawet może nie być najlepszy ogólnie. Mimo wszystko, jest kilka sposobów na wybranie systemu, który będzie dla Ciebie najlepszy. Poniżej znajdziesz kilka głównych warunków, które powinien spełniać dobry system WMS.

Rzetelność obecna od początku uratuje Cię od problemów w przyszłości

Precyzja i rzetelność zawsze są konieczne. Powinno Ci zależeć na tym, aby od początku było jak najmniej błędów podczas realizacji zamówienia, a dla firm prowadzących sprzedaż w Internecie jest to szczególnie ważna cecha systemu WMS. System WMS który wybierzesz musi prowadzić dokładny rejestr przesunięć magazynowych, z minimalnym marginesem błędu. Upewniając się, że wybrany przez Ciebie system ma taką właściwość, w przyszłości, oszczędzisz sobie problemów z minimalizowaniem strat – jedna błędna liczba może, łańcuchowo, mieć wpływ na cały magazyn.

Niektóre rozwiązania WMS są bardziej opłacalne niż inne

Według najnowszych trendów, najbardziej opłacalne rozwiązania opierają się na systemie WMS który działa w chmurze. Mniej wydasz na taki system niż na system oparty na serwerach znajdujących się na miejscu. Nie będziesz musiał się martwić modernizacją i aktualizacją sprzętu, a mimo to, regularnie dostępne otrzymywać dostęp do nowych funkcji. Firma dostarczająca Ci system operujący w chmurze powinna na bieżąco uaktualniać system i wzbogacać go o rozwiązania najlepsze dla Ciebie. Będziesz miał dostęp do najnowszych i najlepszych rozwiązań, bez potrzeby wprowadzania dużych zmian w sprzęcie.

Czy chcesz zintegrować swój system WMS ze swoimi pozostałymi systemami?

Oprogramowanie magazynowe powinno odpowiadać na Twoje potrzeby, bez względu na to czy jesteś dystrybutorem hurtowym czy detalicznym. Dobre oprogramowanie do zarządzania magazynem powinno obejmować wszystkie etapy realizacji zamówienia. Firmy sprzedające online korzystają z usług różnych firm przewozowych. Musisz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie system będzie w stanie się do tego przystosować tak samo jak systemy zapasów magazynowych, przyjęcia i realizacji zamówień.

Dokładny i prowadzony na bieżąco rejestr aktywności

Dobry system zarządzania magazynem powinien być przejrzysty i na żądanie, generować zestawienia oraz na bieżąco udostępniać podgląd stanów magazynowych. Szukaj systemu WMS który regularnie rejestruje całą aktywność na magazynie, łącznie z dokładną datą i godziną. Dzięki temu, w momencie, gdy powstanie problem, będziesz mógł łatwo dojść do jego źródła.

Dokładne dane magazynowe, z możliwością wglądu w dowolnym momencie, pozwalają podejmować lepsze decyzje dotyczące ilości towaru. Zapasy magazynowe to zamrożony kapitał. Nadmiar produktów możne nagle zaszkodzić stabilnej firmie. Takie zapasy magazynowe mogą powodować koszty bezpośrednie oraz ukryte. Koszty bezpośrednie to na przykład wynajem magazynu oraz narzędzia. Koszty ukryte mogą być, między innymi, kosztem transportu towaru.

Szczegółowe informacje pozwalają na odpowiednią manipulację towarem oraz dokładną ocenę przyrostu. W momencie, gdy pojawią Ci się nadwyżki w stanach magazynowych, ryzykujesz przeterminowanie towaru, a co za tym idzie, zostanie Ci towar którego nie możesz sprzedać. Różne innowacyjne rozwiązania, takie jak skanery RFID, pomogą Ci śledzić stany magazynowe, rozdysponować nadwyżki oraz unikać braków na magazynie. Nadwyżki oraz braki zdążają się w każdej firmie, bez względu na jej wielkość, jednak duże firmy, zazwyczaj, lepiej sobie radzą w takich sytuacjach. Lepiej zaktualizować system zarządzania magazynem, zanim będzie za późno.

Zwiększ swoje zyski dzięki systemowi WMS który jest dopasowany do Twoich potrzeb

Efektywne firmy mają wyższą sprzedaż dzięki procesowi realizacji zamówienia zbudowanemu w oparciu o obsługę klienta. Sprawny system i praca na magazynie, również są częścią opieki nad klientem. System WMS który wybierzesz musi rozumieć, że nie tylko Twoja firma jest ważna. Wszystko jest powiązane z dostarczeniem produktu do Twojego klienta, ze spełnieniem ich oczekiwań dotyczących szybkiej i dokładnej realizacji zamówienia.

Sprzedaj więcej obniżając swoje koszty logistyczne

Sprzedaż internetowa ma wiele możliwości, całkiem innych niż te dostępne na rynku 50 lat temu. W momencie, kiedy twoje oferty oraz działy promocyjne zaczynają wprowadzać zamiany, proces realizacji zamówień musi nadążać za tymi zmianami. Znaczenie marketingu i procesów produkcyjnych jest aktualnie na tym samym poziomie. Aktualnie branża e-commerce wymaga szybkiego przystosowania się do zmian – taką możliwość dają najbardziej innowacyjne systemy zażądania magazynem.

Systematyczne aktualizacje danych w systemie zarządzania magazynem pozwoli Ci lepiej zarządzać rotacją towarem. Im szybciej przyjmiesz towar na magazyn tym szybciej możesz go sprzedać.

Firmy z branży e-commerce mają dwie główne kategorie wydatków: promocja towaru oraz koordynacja – te wydatki mają znaczący wpływ na firmę. Wyzwania dla branży e-commerce są oparte na cenie. Systemy operacyjne, a w szczególności systemy magazynowe oraz zaopatrzeniowe, mogą wygenerować 15-20 % wartości kosztów przetwarzania informacji w firmach prowadzących sprzedaż online. W momencie, kiedy firma zajmująca się sprzedażą w Internecie osiąga ten poziom, ma dwa wyjścia, które pozwolą jej utrzymać przewagę.

Biorąc pod uwagę, że niższe koszty przetwarzania informacji dają przewagę nad konkurencją, możliwe jest zwiększenie jej przez dokładne prognozy zapotrzebowania lub przez zwiększenie budżetu na marketing.

Precyzyjne przesunięcia magazynowe utrzymują niski koszt zaopatrzenia

Niewłaściwe operacje powodują większe koszty utrzymania sklepu. Gdy pojawi się błąd podczas przyjęcia towaru na magazyn, konieczne będzie ponowne sprawdzenie całej dostawy – jeżeli uda się od razu zauważyć błąd. Jeżeli jednak nie uda się, od razu, zauważyć błędu, reakcja łańcuchowa może dotknąć cały proces realizacji zamówienia – przykładowo klient może otrzymać nie właściwy produkt. Precyzyjne wykonywanie przesunięć magazynowych zapewnia płynność pracy magazynu oraz opłacalność procesu realizacji zamówienia.

Wprowadź więcej kontroli do swojego magazynu!

Dzięki naszemu doświadczeniu w obsłudze procesów logistycznych branży e-commerce, własnemu zapleczu magazynowemu oraz systemom, mogących zintegrować się z Twoim oprogramowaniem, możemy szybko i sprawnie realizować zamówienia Twoich Klientów.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*