Pracownicy magazynu

Fulfilment to obniżenie kosztów operacyjnych nawet o 30%. W trzeciej części studium przypadków pokazujemy, w jakich sytuacjach operator fulfilment będzie wsparciem dla biznesu e-commerce.

 

Case 1

Właścicielka jednoosobowej firmy, zajmująca się sprzedażą internetową produktów niszowych marek kosmetycznych, zamierza poszerzyć działalność o własną linię naturalnych kosmetyków. Prace nad opracowywaniem receptur i wdrożeniem produkcji zajmują wiele godzin każdego dnia. Brakuje jej czasu i pracowników do przygotowania i wysyłki e-zamówień w ramach podstawowej działalności. Wydłuża się czas realizacji. Cierpią na tym klienci sklepu internetowego, co odbija się na malejących zyskach firmy. E-sklep ma mocną pozycję na rynku i właścicielka nie chce jej stracić. Nie zamierza jednak zatrudniać dodatkowego personelu, decyduje się na pełny outsourcing logistyki.

 

Zawarcie umowy z operatorem fulfilment umożliwia przekazanie aktualnego asortymentu firmy i przekierowanie kolejnych dostaw do magazynu fulfilment, którego personel dokładnie weryfikuje każdą dostawę. Proces ten przebiega płynnie i jest raportowany właścicielowi e-sklepu. Ewentualne nieprawidłowości związane z zaopatrzeniem są na bieżąco wyjaśniane, a przedsiębiorca może stale monitorować stany magazynowe. Współpraca z Force Fulfilment Services oznacza błyskawiczną integrację z ponad 150 narzędziami e-commerce, która zamyka się w czasie 24 godzin. Szybkie przyjęcie produktów na stan magazynowy sprawia, że będą one od razu udostępnione do sprzedaży. Właścicielka może się skupić na nowych obszarach działalności, a całą logistykę e-commerce przekazuje operatorowi fulfilment. Partner logistyczny gwarantuje w swoim magazynie odpowiednie warunki do przechowywania nawet najbardziej wymagających artykułów – jak organiczne kosmetyki.

 

Case 2

Duża zagraniczna firma po negatywnych doświadczeniach w globalnym łańcuchu dostaw  postanawia skrócić łańcuch logistyczny. Celem staje się umieszczenie towarów w magazynach lokalnych w Europie. Polska jest do tego idealnym miejscem ze względu na dogodne położenie geograficzne, klimat inwestycyjny i perspektywiczność rynku magazynowo-dystrybucyjnego. Firma potrzebuje jednak nie tylko odpowiednio dużej powierzchni do przechowywania produktów, ale i nowoczesnego operatora fulfilment, który zajmie się kompletacją zamówień e-commerce i fachową obsługą klientów, także spoza kraju.

 

Idea nearshoringu w logistyce e-commerce będzie się rozwijać. Polski partner fulfilment działający jako centrum dystrybucyjne to dla zagranicznego klienta niższe koszty zatrudnienia, obsługi nieruchomości i wysoko wykwalifikowani specjaliści. Bliskość docelowych rynków sprawia, że znacząco skraca się czas realizacji i dostawy zamówień internetowych, a to jest kluczowe w osiągnięciu sukcesu w branży e-handlowej.

 

Case 3

Firma działająca na rynku lokalnym, od lat prowadzi mały sklep odzieżowy. Obecna sytuacja uświadomiła właścicielom, że bez digitalizacji handlu i dywersyfikacji kanałów sprzedaży przyszłość firmy jest poważnie zagrożona. Obecność w Internecie stała się koniecznością. Firma „C” potrzebuje wsparcia w założeniu sklepu internetowego i mentoringu w zakresie sprzedaży online. O wyborze partnera decyduje także lokalizacja magazynu. Najbardziej interesuje ją oferta operatora fulfilment, którego siedziba znajduje się niedaleko sklepu stacjonarnego „C”.

 

Operator fulfilment świadczy różne usługi dodatkowe, z których partner może skorzystać. To nie tylko profesjonalny outsourcing logistyki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku e-commerce pomoże firmie C utworzyć sklep internetowy. Warunki lokalowe przedsiębiorcy uniemożliwiają magazynowanie dużej ilości towaru i przyjęcie dodatkowych partii, dlatego właściciel sklepu stacjonarnego zdecydował się na pełną usługę fulfilmentu. Bliskość magazynu fulfilment sprawia, że przedsiębiorca ma większe poczucie bezpieczeństwa i kontroli, mimo że i tak może zdalnie i w czasie rzeczywistym monitorować stany magazynowe dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu. Dzięki współpracy fulfilment może skoncentrować się na planowaniu asortymentu, rozwijaniu sprzedaży, tworzeniu treści do mediów społecznościowych, a kompleksową obsługę procesów magazynowych, konfekcjonowania i dystrybucji przekazuje w ręce dedykowanego zespołu pracowników zatrudnionych przez operatora fulfilment. Firma „C” nie ponosi kosztów stałych związanych z opłatami dotyczącymi nieruchomości i wynagrodzeń personelu. Nie musi się martwić o infrastrukturę logistyczną i jej amortyzację czy inwestycje. Jej koszty operacyjne są niższe i zmienne, zależne od wykonanych przez operatora usług i zrealizowanych operacji.

Swoim e-klientom firma „C” oferuje szybką realizację, dostawę już na drugi dzień roboczy i w niższej cenie. Umowa fulfilment oznacza współdzielenie zasobów i korzystanie z efektu skali osiągniętego przez partnera logistycznego, co przekłada się na oszczędności.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*